Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Салюк Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Салюк Б. А. 
Типологія традиційних образів дитини-бешкетника у художніх творах для дітей і про дітей : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / Б. А. Салюк; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. - Т., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено типологію традиційних образів дитини-бешкетника у художніх творах для дітей і про дітей. Обгрунтовано традиційність образу бешкетника, визначено його типологічні моделі - комічний і драматичний типи, пояснено номінацію даних моделей, вивчено джерела їх походження. Увагу акцентовано на особливостях функціонування традиційних образів бешкетників комічного та драматичного типів у творах українських і зарубіжних письменників за такими позиціями: комічний і драматичний засади у трактуванні образу, національний характер персонажів, антропологічний і психологічний аспект у портретуванні, діяльність персонажа у контексті проблеми "бешкетник vs суспільство", специфіка сюжету та хронотопу в творах про бешкетників визначених типів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(0)-34 + Ш85(4УКР)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Салюк Б. А. 
Perpetuum mobile дитячої літератури: типологія традиційних образів дитини-бешкетника : монографія / Б. А. Салюк; Бердян. держ. пед. ун-т. - Донецьк : ЛАНДОН XXI, 2013. - 215 c. - Бібліогр.: с. 191-211 - укp.

Охарактеризовано місце літератури для дітей і про дітей у контексті сучасних літературознавчих концепцій, наголошено на доцільності використання у студіях текстів теорії традиційних сюжетів і образів. Обгрунтовано традиційність образів дитини-шибеника, проаналізовано парадигму цих образів та їх генезу. Запропоновано типологію традиційних образів дитини-бешкетника, що спирається на дихотомію естетичних категорій "комічне - трагічне" ("смішне - серйозне"). Досліджено специфіку функціонування комічного типу бешкетника у дитячій літературі. Зосереджено увагу на з'ясуванні ролі національного характеру в образотворенні шибеників, місці антропологічного аспекту в портретуванні героїв. Виокремлено психо-поведінкові домінанти їх діяльності у межах соціуму та поза ним. Визначено особливості функціонування драматичного типу бешкетника в українській і зарубіжній літературі для дітей і про дітей. Буття дитячого персонажа у художніх творах позначено посиленням психологізації його образу, драматизмом вирішення конфлікту між особистістю бешкетника та довкіллям, напруженістю сюжетних колізій, "недитячими" темами та проблемами. Вивчено традиційність образу дитини-бешкетника в контексті інтермедіальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781297 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського